drukuj

Punkt NFZ w Ostrowcu już otwarty. W przyszłym tygodniu przyjmie interesantów

Punkt NFZ w Ostrowcu już otwarty. W przyszłym tygodniu przyjmie interesantów

Pierwsi w Punkcie Obsługi Ubezpieczonych zjawili się dyrektor świętokrzyskiego oddziału NFZ Zofia Wilczyńska (pierwsza z lewej), kierownik Referatu Zdrowia Starostwa Powiatowego Anna Męczkowska i wicestarosta Eligiusz Mich.

Narodowy Fundusz Zdrowia otworzył w Ostrowcu Świętokrzyskim punkt obsługi dla mieszkańców. Od poniedziałku ubezpieczeni nie będą już musieli jeździć do Kielc, by załatwić swoje sprawy.
Ostrowiecki punkt obsługi ubezpieczonych jest drugim, po Sandomierzu, zamiejscowym oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia w województwie świętokrzyskim. Powstał dzięki staraniom władz powiatu ostrowieckiego.

- Mieliśmy wiele sygnałów, że wyjazdy do Kielc są bardzo uciążliwe dla chorych, którzy korzystają na przykład z refundacji za kupowane leki czy aparaturę medyczną- mówi Eligiusz Mich, wicestarosta powiatu ostrowieckiego.- Kilkanaście miesięcy zabiegaliśmy o otwarcie tego punktu. Znaleźliśmy i przygotowaliśmy pomieszczenie, ale wyposażenie go oraz utrzymanie, a także opłacenie wynagrodzenia pracownika, leży już po stronie NFZ.

Punkt obsługi ubezpieczonych powstał w budynku NZOZ „Rodzina" na osiedlu Słoneczne i będzie czynny już od poniedziałku. Oficjalnego otwarcia dokonała dyrektor kieleckiego oddziału NFZ Zofia Wilczyńska, razem z wicestarostą Eligiuszem Michem i kierownik Referatu Zdrowia Starostwa Powiatowego Anną Męczkowską.

- Prawdopodobnie już od środy punkt będzie pracował pełną parą, a mieszkańcy tego powiatu i okolicznych będą mogli załatwić tu wszystkie sprawy- mówi Zofia Wilczyńska.- Chodzi głównie o składanie wniosków do sanatorium, wyrabianie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, załatwianie spraw związanych z refundacją sprzętu ortopedycznego, pieluchomajtek, cewników i wszystkich innych służących do opieki nad chorymi.

W punkcie pracować będzie jedna osoba- mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego, która wygrała konkurs i jest w trakcie szkolenia. Sprawy załatwiać będzie można od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8 do 16. 

Zdjęcia

  • Punkt NFZ w Ostrowcu już otwarty. W przyszłym tygodniu przyjmie interesantów
  • Punkt NFZ w Ostrowcu już otwarty. W przyszłym tygodniu przyjmie interesantów
redakcja
Autor:redakcja

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać